лепливи Магнети

лепливи Магнети

Краток опис:

Лепливи Магнети постојан магнет + селотејп (Магнетни собрание) Ningbo синусна Магнетни Company Limited произведува круг, диск, правоаголни и други кориснички облик неодимиумски магнет и флексибилни магнет со висок квалитет силна 3M себе -adhesive лента, или заеднички двострано леплива лента. Постојана магнетни материјали, кои се најпосакувана да бидат обезбедени со лепило ленти: NdFeB магнет N35-N54 оценки и флексибилни магнет. Конвенционално, лепливи ленти се применуваат на PO N пол или С ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Ningbo, Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  лепливи Магнети

  Постојан магнет + селотејп (Магнетни собрание)

  Ningbo синусна Магнетни Company Limited произведува круг, диск, правоаголни и други кориснички облик  неодимиумски магнет  и флексибилни магнет со висок квалитет силна 3M себе -adhesive лента, или заеднички двострано леплива лента. 

  Постојана магнетни материјали, кои се најпосакувана да бидат обезбедени со лепило ленти: NdFeB магнет N35-N54 оценки и флексибилни магнет. Конвенционално, лепило ленти се применува на N пол или S пол на никел / Zn / гумени обложен со неодимиумски магнети железо бор или не-обложен со флексибилен магнети. Позлата може да биде одредена од страна на клиентите. 

  Лепливи ленти: Кина Ретка земја Магнет Ограничена снабдува 3M стикери ленти и заеднички двострано леплива лента со дебелина: 0.25mm, 0.4mm, 0.5mm, 0.64mm, 0.8mm, 1.2mm, 1.6mm, 2.0mm, 3.0mm и така натаму. Клиентите можат да изберат одредени 3M лента модел или дебелина во согласност со реалните потреби апликација. Подебели леплива лента е, толку посилно нејзиното лепливоста ќе биде. 

  Во моментов, најчесто се користи лепило ленти вклучуваат 3M467, 3M9495LE и 3M4945. 

   1  2  3
   4  5  6
   7  8

   

  Примена: Лепливи флексибилни магнет се карактеризира со слаби магнетни сила и флексибилни форма и магнетизација ориентација. Затоа, тоа е нашироко се користи во сензор, инструмент и метар, рекламирање, декорација, играчки, во бизнис картички, телефон книга, а исто така може да се примени повеќе во автомобилската палење, високи заклучување хотелот врата, медицински и здравствени капацитети. 

  Што се однесува до лепило неодимиум  постојан магнет  , тој карактеристики многу силен магнетизам и естетски изглед. Тоа е генерално се користи во прекинувачи, електроника, или хардвер на куќа декорација, магнето терапија, минимум или големи сензори во дом или канцеларија системи за безбедност и така натаму. 

  Со принципот на квалитет, кредит, цена отстапки и навремена испорака, ние топло нови и стари клиенти да се интересирам.

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !