крава Магнети

крава Магнети

Краток опис:

Cow Magnet Material: Ceramic Magnet or AlNiCo Magnet  Grade: Y30/Y30BH, alnico 5, alnico 2  Size: 3/4”Dia. X 3-3/8”Long, D12.7*50.8mm, D12.7*76.9mm or According to Requirements of Customers Packaging: Standard Package for Air Transportation & Sea Transportation      Sine Magnetic CompanyLimited can customize cow magnets for customers’ application.  Cow magnet is a kind of permanent magnet  product used as a medical device to treat or prevent of hardware disease which ea...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Ningbo, Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  крава Магнет

  Материјал: Керамички магнети или AlNiCo магнети 
  одделение: Y30 / Y30BH, AlNiCo 5, AlNiCo 2 
  Големина: 3/4 "Диа. X 3-3 / 8 "Да, D12.7 * 50.8mm, D12.7 * 76.9mm или во согласност со барањата на клиентите
  Пакување: Стандарден пакет за воздушен транспорт Поморски Транспорт & 

   

  1

   

  Синус Магнетната CompanyLimited да се прилагодите крава магнети за примена на клиентите. 

  Крава магнет е еден вид на  постојан магнет   производи се користат како медицински уред за лекување или спречување на хардвер болест која лесно се случи во добиток / крави. За време на испаша фарма, добиток или кравите обично јадат некои други предмети како клинци или други метални делови од трева. Тие не се џвака храната целосно, но ги проголта нив директно.
  Ноктите и други остри метални предмети не може да се вари и кој ќе биде главната причина за хардвер болест.

  2
  Керамички крава Магнети

  Од една страна, крава магнет може да привлече метални предмети како клинци, завртки и жици од храна. Од друга страна, ако овие метални предмети беа проголтани од крава случајно, крава магнет може да се пренесува усно преку цевка во rumen на крава и привлекување на железо делови. Крава магнети може да се заштити од дигестивниот тракт од се оштетени со остри нокти или други железни предмети и заштита на стомакот кравата. Нема да има никакви несакани ефекти на сите.
   
  Normally, cow magnets are made of alnico magnets  in a shape of smooth rod or a same shaped magnetic assembly of ferrite ring permanent magnets and a stainless steel core.

  Ве молиме слободно да ни ги испратите истрага, ако сте во потрага за керамика / крава феритни магнет или крава AlNiCo магнет.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !