укинување Магнети

укинување Магнети

Краток опис:

PrinciplesModel PML Permanent Magnet Lifter has strong magnetic path produced by NdFeB magnetic materials. On and Off of the magnetic path is controlled by turning the manual handle PML permanent magnetic lifters have magnet as power, and its lifting power will never weaken. Application In loading and unloading, the lifter can hoist iron/steel blocks, cylinders and others onto magnetic materials for linkage of connection. It is very convenient for application in loading, unloading, and mov...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Ningbo, Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Принципи Модел PML Постојана магнети колнам има силно магнетно пат произведени од страна на NdFeB магнетни материјали. И исклучување на магнетното пат се контролира со вртење на рачката прирачник PML постојан магнетни лифтери имаат магнет како моќ, и кревање моќ никогаш не ќе ослабне.

  апликација

  Во утовар и растовар, дигалката може да ја истакнат железо / челик блокови, цилиндри и други врз магнетни материјали за поврзување на интернет. Тоа е многу погодно за примена во товарење, растовар, и се движат. PML постојан магнетни лифтери се повеќето идеална за подигнување објект за фабрики, доковите, магацини и транспорт.

  карактеристики

  Лесно и ингениозно структурирана, лесен за употреба, силна магнетна моќ атракција и безбедно во ракување.

   
  Отворен и Превземи каталог на производите на магнетна колнам

 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !