магнетни Чак

магнетни Чак

Краток опис:

The permanent-magnetic chuck is applied to holding work piece of magnetic material to be ground on surface grinding machine and universal tool grinder electrical process machine ect. And can also be used as line-drawing tools of benchwork for scraping and grinding. The permanent-magnetic chuck doesn’t need power supply and will not cause any unexpected accident because of failure of power supply , therefore , it is being widely used. Open and Download product catalogue of rectangular permane...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Ningbo, Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Постојаната-магнетни чак се применува држи работното парче од магнетен материјал да биде земјата на површината мелење машина и универзална алатка мелница електрична машина процес и др. А исто така може да се користи како линија на алатки за цртање на benchwork за стружење и брусење.

  Постојаната-магнетни чак не треба снабдување со електрична енергија и нема да предизвика некои неочекувани несреќа поради неуспехот на снабдување со електрична енергија, затоа, таа е широко користени.

  chuck_9

  Отворен и Превземи каталог на производите на правоаголни постојано магнетно чак

  chuck_10

  Отворен и Превземи каталог на производите на мрежите супер постојано магнетно чак

  chuck_11

  Отворен и Превземи каталог на производите на круг постојано магнетно чак

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !