магнетни спојка

магнетни спојка

Краток опис:

Магнетни спојка ------- постојана магнети склоп на магнетни спојка е главно составен од надворешен роторот, внатрешен роторот и изолирање на ракавот. Постојан магнет сегменти се тесно наредени по должината на периферна насока на внатрешниот роторот, која формира магнетно коло push-pull енергија. магнетни трансфери на влечната спојка вртежен момент од еден вратило користење на постојана магнетно поле. Таа се поврзува главниот мотор и работна машина единствено со магнетна сила. Како што се ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Ningbo, Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  магнетни спојка

  ------ - Постојана Магнети Собранието

  А магнетни спојка е главно составен од надворешен роторот, внатрешен роторот и изолирање на ракавот. Постојан магнет   сегменти се тесно наредени по должината на периферна насока на внатрешниот роторот, која формира магнетно коло push-pull енергија. Магнетни трансфери на влечната спојка вртежен момент од еден вратило користење на постојана магнетно поле. Таа се поврзува главниот мотор и работна машина единствено со магнетна сила. Таквите физички механичка конекција не вклучува директна механичка конекција, но врз основа на магнетизам интеракцијата помеѓу магнети внатре.

  Магнетни цевки се користат во индустриите се: водата индустрија, третман на отпадни води, нафта и природен гас, производство на топлинска енергија, централен систем за климатизација за ладење и греење, хартија и целулоза, земјоделски наводнување, јаглен, цемент, металургијата, хемиската индустрија, бродоградба и така натаму.

  Главната магнетни материјали за магнетни спојкаs 

  Феритни материјал, со предност на широк извор на суровини и евтина цена, беше популарно се користи во магнетна спојки на почетокот. Но, нејзината слаба магнетизам прави релативно мал вртежен момент, кој ограничува неговата примена. 

  SmCo и AlNiCo, со посилни од магнетизам феритни магнети и одлична отпорност на корозија и висока температура, се двете идеални магнетни материјали за цевки. Сепак, таму е исто така значаен недостаток на SmCo и AlNiCo материјал: високо суровина цена. 

  Ограничувањата на феритни, SmCo и материјали AlNiCo подобрен развој на производството постојан материјал трети магнет: неодимиумски магнети лак   NdFeB магнети во моментов е најсилниот магнети со БиХ (Max) до 52 MGOe и релативна пониска цена во споредба со SmCo и AlNiCo магнети. Неодимиумски магнет е исто така лесно да се намали и да се вежба, овозможувајќи им да бидат произведени во мали димензии, која е корисна за намалување на обемот на цевки.

  Со предностите на највисоките магнетна сила, релативно пониска цена и флексибилност на големини, неодимиумски магнет е најмногу се користи магнетни материјали во цевки. 


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !