Магнетна Филтер опрема

Магнетна Филтер опрема

Краток опис:

Општ опис Магнетни филтер е дизајниран за тешки, голем волумен течни и системи поточна полу-течност. Таа им нуди на магнетна заштита за течни линии и опрема за обработка. Тоа е широко се користи за филтрирање на парична казна црни нечистотии најде во масла, течност, хидраулични масла, каши во областа на инженерството, во сојуз фармацевтската и хемиската индустрија. Магнетниот филтер е лесно да се отстрани од нерѓосувачки челик куќиште со олабавување неколку елементи брзо ослободување. За т ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Ningbo, Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Општ опис

  магнетна Филтере дизајниран за тешки, голем волумен течни и системи поточна полу-течност. Таа им нуди на магнетна заштита за течни линии и опрема за обработка. Тоа е широко се користи за филтрирање на ф ine обоени нечистотии најде во масла, течност, хидраулични масла, каши во областа на инженерството, во сојуз фармацевтската и хемиската индустрија.

  На магнетна Филтере лесно да се отстрани од нерѓосувачки челик куќиште со олабавување неколку елементи брзо ослободување. За отстранување на парична казна магнетни честички или оксидиран челик честички, нормално систем со висок интензитет Ретки Земјата Магнети се препорачува. Единицата се состои од сад, магнетни капак собранието со сврзувачки елементи што обезбедува единица заедно.

  принцип

  Силен постојан магнетни цевки фиксни излез на рамка. Кога нешто содржат железо / челик супстанции минува низ рамката, железо / челик материи ќе се закачите врз ѕидот на цевките. Како резултат на тоа, вашата опрема и објекти ќе бидат живи и здрави, и вашите производи ќе биде безбедно за консумирање.

  апликација

  Магнетни филтри може да се примени во лекови, канализација, текстил, машини и прехранбени производи. Основачот ќе привлечат железо / челик материи подалеку од течности, меѓу зрна или прав.

  Големината, должината и формата

  Големината и должината на магнетното цевки, и обликот на рамка ќе се разликуваат во вашето барање.

   

  Отворен и Превземи каталог на производите на магнетна филтер


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !