магнетни ролери

магнетни ролери

Краток опис:

Магнети ролери (Постојана Магнети тапан Макара-Сепаратор за минерални прав) Вовед: Серија RCT постојан магнет тапан сепаратор (магнетна макара) исто така е наречена сува волуменска магнетни сепаратор. Нејзината внатрешна комплекс магнетен систем е составен од високи перформанси хард магнетни материјали. Серија RCT постојано магнетно барабан има силно магнетно поле интензитет, едноставна структура и нема потрошувачка на енергија. Тоа е лесен за користење, без одржување, и не постои demagnetization по година r ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Ningbo, Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Magneti валјак (  постојан Magneti на барабанот-макара-сепаратор за прашок минерална)

  Вовед:
  Серија RCT постојан магнет тапан сепаратор (магнетна макара) исто така е наречена сува волуменска магнетни сепаратор. Нејзината внатрешна комплекс магнетен систем е составен од високи перформанси хард магнетни материјали. Серија RCT постојано магнетно барабан има силно магнетно поле интензитет, едноставна структура и нема потрошувачка на енергија. Тоа е лесен за користење, без одржување, и не постои demagnetization по годината употреба. Серија RCT постојан магнет тапан е широко се користи заедно со серија DT-75 и АД 80 транспортери со лента за да го замени макара диск или управувано макара, а тоа е особено погоден за континуирано автоматска поделба на железо од челик згура, руда згура, вода згура, etc.it е широко се користат за железо избори во цемент, магнетна сепарација, рударство, челик, хемикалии, огноотпорни материјали, отстранување на отпадот и други индустрии.
   Карактеристики:
  1. Easy to install and convenient to use.
  2. Excellent magnetic field intensity.
  3. No energy consumption itself.
  4. High efficiency and stable performance.
  Overal Dimension Drawing:

   22

  Отворен и преземање: Технички податоци на магнетни ролери

   

   

   

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете автомобили

  Поврзани производи

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете камион

  WhatsApp Online Chat !