Моторни магнетни собранија

Моторни магнетни собранија

Краток опис:

Моторни Магнети & Собранието линеарен мотор Магнети - Магнет Производител Ningbo синусна Магнетни компанијата. Линеарна постојан магнет мотор е еден вид на пренос што може да се трансформира затворен магнетно поле на отворен еден и промена на електрична енергија во механичка енергија се движи во права линија без средно механизам за реализација. Главни карактеристики: 1. Високо одговорен и ефикасен, може да го продолжи својот пат и нема потреба од одржување, со ниско ниво на бучава и мазна туркање сила. 2 ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Ningbo, Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Моторни Магнети & Собранието

  Linear Моторни Магнети – Neodymium Magnet Manufacturer Ningbo синусна Магнетни компанијата.
  Линеарна постојан магнет мотор е еден вид на пренос што може да се трансформира затворен магнетно поле на отворен еден и промена на електрична енергија во механичка енергија се движи во права линија без средно механизам за реализација. 

   未 标题 -3 副本
   
  Главни карактеристики: 
  1. Високо одговорен и ефикасен, може да го продолжи својот пат и нема потреба од одржување, со ниско ниво на бучава и мазна туркање сила. 
  2. Може да се постигне висока точност со примена на хелиум владетел. Таа има брзина со голема брзина и забрзување на процесот на кратки забрзува. 
  3. се широко се применува цивилна употреба, индустријата и војската. 

  Со голема брзина Ротори - Магнет Производител Ningbo синусна Магнетни компанијата
  Вовед 
  Покрај постојани магнети, во согласност со посебните барања на клиентите, ние може да произведува различни видови на собири, како што собранието моторни школка, ротори со голема брзина и прецизност stepper моторни ротори. Ние може да ви обезбеди со сите видови на ротор со голема брзина мотор со високи перформанси, ротирачки брзина, прецизност и отпорност на корозија. Исто така, може да се продаваат со мотор вратило заедно. Со години искуство на магнетни апликација, ние може да снабдување оптимизиран план за примена на  магнетни материјали . 
  3 4 5

  Сопственост 
  1. Ограничување на брзина може да достигне 60000-120000rpm 
  2. Прецизно димензија 
  3. висок вртежен момент 
  4. фирма 
  апликација 
  висока брзина на роторите секогаш се применуваат модели моторни и индустриски brushless мотори, кој се состои од постојани магнети (синтерувани неодимиумски магнети, инјекција феритни магнети , врзани неодимиумски магнети или самариум кобалт магнети) и железо лежишта. 

  Синхрони и серво мотори
  Вовед 

  Заштеда на енергија, да ја поедностави дизајн и минијатуризацијата се предностите на моторни часот кога се споредуваат со традиционалните мотор. Тие собири имаат големи вртежни моменти и низок шум. Ние може да се соберат осовини, запчаници и магнетна ротори заедно да се направи собранија. 
  6
  Property 
  1. High-precise dimension 
  2. High energy product 
  3. High corrosion resistance 
  4. Sold with axles 

   

  Неодимиумски магнетни спојка  Производител -Ningbo синусна Магнетни компанијата

  Вовед 
  Традиционалните спојки се сите контакти. Век на спојки е ограничен од страна на триење и тие треба да работат во запечатени состојба, но истекување секогаш се предизвикани од дефекти на динамичен запечатување. Магнетна спојки донесе не-контакт работа стилови врз основа на принципот магнетни спојка, во кои животот начин услуга е значително продолжен. Исто така, овие цевки се користи статични запечатување наместо динамичен печат, кој се решава проблемите на истекување. 
  Со долгогодишно искуство во магнетна технологија, постојан магнет производителот синусна Magnetics друштво со ограничена одговорност може да ви обезбеди со професионална услуга на магнетни производи. Во меѓувреме, со способноста на независна развој и истражување и дизајнирање, ние може да ви понуди оптимизиран дизајн на производ и планот за примена. 

  7

  Сопственост 
  1. Не-контакт магнетна спојки на магнетен теорија спојување 
  2. Статични запечатени, висока прецизност и ефикасност, без истекување 
  апликација 
  Овие магнетни спојка може да се користи во хемиски и за правење хартија индустрија, итн

   

  Автомобилот е многу важна област на примена на NdFeB магнет, тој игра важна улога во тоа, голем број на мотори и магнети компоненти треба да се направи автомобил полесни, попаметни, се повеќе и повеќе удобно, и подобро и подобро искуство при возење.

  8


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !