тенџере Магнети

тенџере Магнети

Краток опис:

Features The permanent pot magnets (magnet pot or magnetic pot) position ferromagnetic items quickly and easily in the required place. these magnet systems have only one surface of magnetic attraction. In other words, all the other sides are non-magnetic. This form of construction restricts the further spread of the magnetic field. As a result, other items or machine parts in the vicinity of the pot magnet do not become magnetised. Pot magnets retain their magnet force indefinitely. Only i...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Ningbo, Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  карактеристики

  Постојан тенџере магнети (тенџере магнети или магнетни тенџере) феромагнетни позиција предмети брзо и лесно во потребното место. овие магнет системи имаат само една површина на магнетската привлечност. Со други зборови, сите други страни се не-магнетен. Оваа форма на изградба ограничува на понатамошно ширење на магнетното поле. Како резултат на тоа, други предмети или машински делови во близина на магнет тенџере не станат magnetised. Пот магнети задржат нивните магнет сила на неодредено време. Само зголемување на температурата и надворешни магнетни полиња може да ја намали нивната магнетна сила. Пот магнети (тенџере магнети или магнетни тенџере) се силни магнети кои се развиени за тековните индустриски потреби. магнет садови се составени од како NdFeB магнети, SmCo, AlNiCo, тешко феритни, пластика, гума и други компоненти. Овие магнети (тенџере магнети или магнетни тенџере) може да произведе магнетното поле на својата ексклузивна површина. Во зависност од употребата, тенџере магнети (тенџере магнет или магнетна тенџере) се со различна големина, обликот и ширина. Различни видови на тенџере магнети функции во различни температури. Сепак тие даваат ист резултат во нормална температура.

  апликација

  Овие магнети се разноврсна магнети кои се дизајнирани за различни индустриски апликации. Популарниот индустрии во кои се користат овие магнети се како што следува:

  - На метал и челик и индустријата.
  - продавници алатката.
  - Се користи за да се постават обоени магнетни работа парчиња.

   

   
  Отворен и Превземи каталог на производите на магнетна тенџере
   

 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете Куп

  Поврзани производи

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете автомобили

  WhatsApp Online Chat !