звучник Магнети

звучник Магнети

Краток опис:

Претседателот на магнети звучник Магнети производител синусна Магнетни Company Limited звучник магнети се општо име за постојана магнети кои се користат во звучници, звучници и слушалки. Магнети се клучните делови од овие видови на стоки. Тој обезбедува постојано магнетно поле за серпентина во звучници, брзо наизменична насоката на тековната носи конус вибрации и назад, а потоа и на аудио сигнал излегува од звучниците. Магнетите се користат во звучници и слушалки се м ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Ningbo, Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  претседателот на магнети

   

  звучник Магнетипроизводител синусна Магнетни компанија со ограничена 

  Звучник магнети се општо име за постојана магнети кои се користат во звучници, звучници и слушалки. Магнети се клучните делови од овие видови на стоки. Тој обезбедува постојано магнетно поле за серпентина во звучници, брзо наизменична насоката на тековната носи конус вибрации и назад, а потоа и на аудио сигнал излегува од звучниците. 

  Магнетите се користат во звучници и слушалки се претежно неодимиумски магнети и  феритни магнети  . Тие се оформени во прстен или диск од различни големини. Феритни магнети се користат главно за ниски крајот и евтини звучници и слушалки. Квалитетот на тонот не е доволно добро. Феритни магнети звучници обично се големи прстени во големини на D72xd32x15mm, D60xd24x13mm, D90xd36x17mm, D90xd36x15mm, D36xd18x8mm, D80 x D40 x 10mm, D80x D40 x 15mm, D90 x D50 x 15mm, D110x D60 x 15mm, D110 x D60 x 17mm, D110 x D60 x 18mm и др 
  RING-ЕПОКСИДНИ 140342148949_s 202211131

  Додека неодимиумски  постојано магнети  почесто се применува во средна и висока оценка слушалки. Квалитетот на тонот е одлична, звук еластичност е подобро, доста добри перформанси глас и позиционирање на звучното поле е точна. Со супериорни перформанси, мала големина и светлина неодимиумски магнети може да се менува големи големи и тешки феритни магнети во некои апликации постепено. 

  Најчесто се користи големини на неодимиумски магнети звучниците се D50x12mm, D50x10mm, D6x1mm, D6x1.5mm, D6x5mm, D6.5 × 1.5mm, D6xd2x1.5mm, D12x1.5mm, D12.5 × 1.2mm и така натаму. А спектар на големини може да се прилагоди како на клиентите и барањата на корисниците.

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !