AlNiCo magnet

AlNiCo magnet

Përshkrim i shkurtër:

AlNiCo Magnets AlNiCo permanent magnet is an alloy magnet made from Al,Ni,Co,Fe and other trace metal elements and may be produced through either sintering or casting process. The product has remarkable resistance against corrosion and high temperature, and is mainly used in certain precision instruments. Common applications Magnetos Separators MRI Sensors Holding magnets Security systems Relays Machining and tolerances Most alnico magnets are manufactured using typical foundry casting t...


 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Aftësia Furnizimi: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Ningbo, Shanghai
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • detaje të produktit

  Produkt Tags

  AlNiCo Magnets

  AlNiCo permanent magnet is an alloy magnet made from Al,Ni,Co,Fe and other trace metal elements and may be produced through either sintering or casting process. The product has remarkable resistance against corrosion and high temperature, and is mainly used in certain precision instruments.

  Kërkesave të përbashkëta
  • magnetos
  • ndarësit
  • MRI
  • Sensore
  • magnet izolimi
  • sistemet e sigurisë
  • Rele

  Machining dhe tolerancat

  Shumica magnet AlNiCo janë prodhuar duke përdorur teknika tipike derdhja në fonderi, ku aliazh shkrirë është derdhur në molds rërë. Magnet shumë të vogla, zakonisht një ons ose më pak, janë prodhuar edhe duke përdorur teknika të shtypit dhe skorje. Alnico është e vështirë dhe i brishtë (45-55 Rockwell C), dhe nuk është i përshtatshëm për shpime, përgjimi apo operacionet konvencionale përpunimit. Mbylle tolerancat janë arritur nga rëndë gërryes dhe prerje. Tolerancat për dimensionet standarde terren janë +/-. 005 ". Tolerancat për dimensionet si hedhura ndryshojnë me madhësinë aktuale të pjesshme. Sipërfaqet Un-terren janë gri në kafe të errët në ngjyrë, por janë metalike të ndritshme pas rëndë.

  kufizimet e temperaturës dhe metodat e tërheqje

  Alnico ka koeficientin më të ulët temperaturën e çdo materiali magnet komerciale, duke siguruar për stabilitet të shkëlqyer mbi një gamë të gjerë të temperaturës. Një qark i projektuar siç duhet duke përdorur magnet alnico do të ketë një prodhim të qëndrueshëm fluksi gjatë luhatjet e temperaturës. Temperatura maksimale operative për Alnico është 950 ° F.

  tërheqje

  Alnico mund të demagnetized pjesërisht nëse polet si magnet janë sjellë së bashku. Vendosja magnet individuale në kontakt me materiale ngjyra gjithashtu mund pjesërisht çmagnetizoj ato. Kujdes duhet të ekspozohen në trajtimin magnet magnetized. Tipike Alnico 5 aplikacione kërkojnë një gjatësi të gjatë magnetike në raport sipërfaqes pol (zakonisht 4: 1 ose më e madhe) për të siguruar performancë të mirë magnetike.

  vlerë të shtuar shërbimet

  Ne ofron në shtëpi prerjen e rëndë për të përmbushur kërkesat tuaja të aplikimit. Ne gjithashtu sigurojnë ndihmë magnetike dizajn qark për të mundësuar që për të zgjedhur materiale e duhur dhe magnet duhur permasa të kryer detyrën që ju kërkoni.

   
  Hapur dhe shkarko  tabelë magnetike vetitë e magnet AlNiCo

  11


 • I mëparshëm:
 • Tjetër:

 • Related Products

  WhatsApp Online Chat !