Neodymium lidhura

Neodymium lidhura

Përshkrim i shkurtër:

Sine Magnetic Company Limited manufactures bonded NdFeB permanent magnets  in grade BNP-2,BNP-4,BNP-6, BNP-8L, BNP-8, -8SR, BNP-8H, BNP-9, BNP-10, BNP-11, BNP-11L, BNP-12, which can be coated with back or grey epoxy. Most customers usually require ring magnets made bonded NdFeB material with multi-poles through diameter or radial magnetization. We also customize bonded magnets in arc, block shapes, etc. Photos of Ring Magnets & Bonded NdFeB Magnetic Assemblies Ring Magnets with Multi-p...


 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Aftësia Furnizimi: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Ningbo, Shanghai
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • detaje të produktit

  Produkt Tags

  Sine magnetik Company Limited prodhon lidhura NdFeB  magnet i përhershëm   në klasën e BNP-2, BNP-4, BNP-6, BNP-8L, BNP-8, -8SR, BNP-8H, BNP-9, BNP-10, BNP-11, BNP-11L, BNP-12, të cilat mund të jenë të veshura me shpinë ose epoxy gri. Shumica e konsumatorëve zakonisht kërkojnë magnet unazë e bëra materiale NdFeB lidhura me multi-polet përmes diametër ose tërheqje radiale. Ne gjithashtu rregulloje magnet lidhura në hark, forma bllok, etj

  Fotot e Big Block magnet & lidhura NdFeB kuvendet magnetike

   Lidhura Neodymium Kuvendet Lidhura Neodymium Unaza magnet 02

  Lidhura Neodymium Unaza magnet Custom lidhura Magnet Neodymium

   

   

  Unaza magnet me multi-polet nepermjet diametër

  11

  Magnet magnetized me diametër jashtme dhe të brendshme dhe shtizat e caktuara (gjerësi minimale në mes të poleve në diametër jashtme mund të jetë 0.8mm)
  Ajo ka tolerancë të vogël (Gausit sipërfaqe prej instalime përshtatur ≦ 3%) dhe në mënyrë të barabartë shpërndarjen e gjerësisë pol (toleranca e gjerësi në mes të poleve ≦ 3%).
  Waveform mund të ndahet në valë sine dhe të ndërgjegjshëm katror. Waveform të ndryshme është i përshtatshëm për aplikime të ndryshme.

  magnetized rrezore
  22
  Products with N, S poles concentrically distributed

   

  Prona magnetike

  Open dhe shkarko  magnetik karakteristike fizike dhe pronat elidhura Neodymium Magnet
  Aplikimi
  Car motor magnets—Steering wheel torque sensor equipped with bonded neodymium magnets, automobile tail gas treatment with bonded NdFeB magnetic components, automotive seat motor with bonded NdFeB magnets, oil pump motor with magnets, automotive oil pump motor with bonded NdFeB magnets, automobile fan motor magnets, automobile sensor magnets
  Household appliances magnets—air conditioner motor magnets, vacuum cleaner motor magnets
  Office automation magnets
  Electric tools magnets
  Mobile phone vibration motor magnets
  Door control motor magnets
  Brushless motor magnets
  Other motor magnets – counter magnets, Conveyor belt motor magnets
  Other custom made permanent magnetic products according to customers’ actual requirements


 • I mëparshëm:
 • Tjetër:

 • Related Products

  WhatsApp Online Chat !