Magnet lopë

Magnet lopë

Përshkrim i shkurtër:

Cow Magnet Material: Ceramic Magnet or AlNiCo Magnet  Grade: Y30/Y30BH, alnico 5, alnico 2  Size: 3/4”Dia. X 3-3/8”Long, D12.7*50.8mm, D12.7*76.9mm or According to Requirements of Customers Packaging: Standard Package for Air Transportation & Sea Transportation      Sine Magnetic CompanyLimited can customize cow magnets for customers’ application.  Cow magnet is a kind of permanent magnet  product used as a medical device to treat or prevent of hardware disease which ea...


 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Aftësia Furnizimi: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Ningbo, Shanghai
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • detaje të produktit

  Produkt Tags

  Cow magnet

  Materiali: Magnet qeramike ose AlNiCo Magnet 
  Grade: Y30 / Y30BH, alnico 5, alnico 2 
  Size: 3/4 "Dia. X 3-3 / 8 "të gjatë, D12.7 * 50.8mm, D12.7 * 76.9mm ose sipas kërkesave të klientëve
  Paketimi: Paketa Standard për transportin ajror dhe Deti Transportit 

   

  1

   

  Sine magnetik COMPANYLIMITED mund ta rregulloje magnet lopë për aplikim konsumatorëve. 

  Magnet lopë është një lloj i  magnet i përhershëm   produkti përdoret si një pajisje mjekësore për të trajtuar ose për të parandaluar sëmundje të pajisjeve të cilat lehtë ka ndodhur me bagëti / lopë. Gjatë kullotjes në fermë, kafshët apo lopë zakonisht hani disa objekte të tjera si gozhda apo pjesë të tjera metalike nga bar. Ata nuk e përtyp ushqimin plotësisht, por gëlltit ata direkt.
  Thonjtë dhe objekte të tjera të mprehta metalike nuk mund të tretet dhe cila do të jetë shkaku kryesor i sëmundjes hardware.

  2
  Magnet qeramike Cow

  Nga njëra anë, magnet lopë mund të tërheqë objektet metalike si thonjtë, vida dhe telat nga ushqim. Nga ana tjetër, në qoftë se këto objekte metalike u gëlltitur nga lopë nga aksidenti, një magnet lopë mund të kaluar gojarisht përmes një tub në rumen e lopës dhe për të tërhequr pjesët hekuri. Magnet lopë mund të mbrojë traktit digjestiv nga të dëmtuar nga thonjtë mprehta ose objekte të tjera hekuri dhe për të mbrojtur stomakun lopës. Nuk do të ketë efekte të padëshiruara në të gjitha.
   
  Normally, cow magnets are made of alnico magnets  in a shape of smooth rod or a same shaped magnetic assembly of ferrite ring permanent magnets and a stainless steel core.

  Ju lutem mos ngurroni të na dërgoni një hetim nëse jeni duke kërkuar për qeramike magnet / ferrite lope apo magnet alnico lopë.


 • I mëparshëm:
 • Tjetër:

 • Related Products

  WhatsApp Online Chat !