Magnet industriale

Magnet industriale

Përshkrim i shkurtër:

Industrial Magnets China Industrial Magnets Manufacturer Ningbo Sine Magnetic Company Limited manufactures many kinds of industrial magnets. It is the general name for the permanent magnet used in a variety of industries, industrial equipments and products. They can be produced by different magnetic materials such as neodymium magnet, ferrite, SmCo and Alnico material. Furthermore, industrial magnets can be magnetic assemblies which consist of magnet and some other parts like metal, plastic,...


 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Aftësia Furnizimi: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Ningbo, Shanghai
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • detaje të produktit

  Produkt Tags

  Magnet industriale

  China Industrial Magnets Manufacturer

  Ningbo Sine Magnetic Company Limited manufactures many kinds of industrial magnets. It is the general name for the permanent magnet used in a variety of industries, industrial equipments and products. They can be produced by different magnetic materials such as neodymium magnet, ferrite, SmCo and Alnico material. Furthermore, industrial magnets can be magnetic assemblies which consist of magnet and some other parts like metal, plastic, nylon and etc. The main applications are all kind of motors, stators, rotors, generators, engines, couplings, lifters, separators, filters, tools, electric vehicles and so on. 

  Katër llojet e  magnet i përhershëm të gjithë mund të përdoret si magnet industriale. Për shkak të karakteristikave të tyre të ndryshme dhe të performancës, ato janë aplikuar në produkte të ndryshme industriale. Për shembull, neodymium magnet bor hekur dhe magnet ferrite janë përdorur kryesisht për motorët dhe gjeneratorë. Temperatura maksimale operative e magnet AlNiCo është deri në 550 ~ 600 ℃, ato janë përdorur universalisht në lloje të ndryshme të instrumenteve industriale dhe metra. Krahasuar me magnet NdFeB, magnet SmCo janë duke punuar më shumë të përshtatshme në mjedisin e temperaturë të lartë. Përveç kësaj, SmCo  magnet i përhershëm  janë shumë të fortë në rezistencën e korrozioni dhe oksidimi. Për këtë arsye ato janë përdorur gjerësisht në industrinë e mbrojtjes kombëtare, industria ushtarake, pajisjet mikrovalë, sensor, veshje magnetike, procesor magnetike dhe makinë elektrike

   


 • I mëparshëm:
 • Tjetër:

 • Related Products

  WhatsApp Online Chat !