bashkim magnetik

bashkim magnetik

Përshkrim i shkurtër:

Bashkim magnetike ------- magnet të përhershëm Kuvendi Një bashkim magnetike është i përbërë kryesisht nga një helikë e jashtme, nje rotorit të brendshëm dhe një mëngë izoluese. segmentet përhershëm magnet janë rregulluar ngushtë bashku drejtimin periferik të rotorit të brendshme, e cila formon nje shtytje-tërheq qark magnetike energjisë. Transfertat magnetike bashkim çift rrotullues nga një bosht duke përdorur fushën magnetike të përhershme. Ajo lidh motorike kryeministër dhe makinë pune vetëm nga forca magnetike. Të tilla ...


 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Aftësia Furnizimi: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Ningbo, Shanghai
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • detaje të produktit

  Produkt Tags

  bashkim magnetik

  ------ - Magnet Kuvendi i përhershëm

  Një bashkim magnetike është i përbërë kryesisht nga një helikë e jashtme, nje rotorit të brendshëm dhe një mëngë izoluese. Përhershëm magnet   segmente janë rregulluar ngushtë bashku drejtimin periferik të rotorit të brendshme, e cila formon nje shtytje-tërheq qark magnetike energjisë. Transfertat magnetike bashkim çift rrotullues nga një bosht duke përdorur fushën magnetike të përhershme. Ajo lidh motorike kryeministër dhe makinë pune vetëm nga forca magnetike. Lidhje e tillë fizike mekanike nuk ka të bëjë me lidhje direkte mekanike, por bazuar në ndërveprimin në mes magnetizëm magnet brenda.

  lidhëse magnetike janë përdorur gjerësisht në industri përfshijnë: industrinë e ujit, trajtimit të ujërave të zeza, naftën dhe gazin natyror, prodhimin e energjisë termike, sistem qendror ajër të kondicionuar për ftohje dhe ngrohje, letër dhe pulpë, ujitjen bujqësore, qymyr, çimento, metalurgji, kimike, ndërtimit të anijeve dhe kështu me radhë.

  Materialet kryesore magnetike për armaturat magnetike 

  material Ferrite, me avantazhin e saj të burimit të gjerë lëndëve të para dhe çmim të lirë, është përdorur gjerësisht në lidhëse magnetike në fillim. Por magnetizëm saj e dobët e bën çift rrotullues relativisht të vogël, e cila kufizuar zbatimin e saj. 

  SmCo dhe alnico, me magnetizëm të fortë se magnet ferrite dhe rezistencë të shkëlqyer ndaj korrozioni dhe temperaturë të lartë, janë dy materiale ideale magnetike për armaturat. Megjithatë, ekziston edhe një mangësi e rëndësishme e SmCo dhe AlNiCo materiale: të lartë të çmimeve të lëndëve të para. 

  Kufizimet e ferrite, SmCo dhe Alnico materiale të rritur zhvillimin e brezit të materialit të tretë magnet i përhershëm: neodymium magnet hark   magnet NdFeB është aktualisht magnet të fortë me BH (max) deri në 52 MGOe dhe çmimeve relative më të ulëta në krahasim me SmCo dhe AlNiCo magnet. Magnet neodymium është gjithashtu e lehtë për të prerë dhe stërvitje, duke u lejuar atyre që të jenë prodhuar në madhësi të vogla, të cilat është e dobishme për uljen e vëllimit të lidhëse.

  Me përparësitë e forcës më të lartë magnetike, çmim relativisht të ulët dhe fleksibilitetit të madhësive, magnet neodymium është më e përdorur gjerësisht materiale magnetike në lidhëse. 


 • I mëparshëm:
 • Tjetër:

 • Related Products

  WhatsApp Online Chat !