Magnetik Filter Equipment

Magnetik Filter Equipment

Përshkrim i shkurtër:

Përshkrim i përgjithshëm magnetik Filter është projektuar për detyrë e rëndë, të lëngshme të madhe të vëllimit dhe gjysmë të lëngshme sistemet e rrjedhës linjë. Ajo siguron mbrojtje magnetike për linjat e lëngshme dhe pajisje të përpunimit. Ajo është përdorur gjerësisht për filtrimin e papastërtive të bukura me ngjyra gjenden në lubrifikantë, coolants, vajra hidraulike, slurries në inxhinieri, aleate farmaceutike dhe industri kimike. Magnetike Filter është lehtësisht i transportueshëm nga mbyllje çelik inox nga loosening disa fasteners shpejtë release. Për t ...


 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Aftësia Furnizimi: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Ningbo, Shanghai
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • detaje të produktit

  Produkt Tags

  Përshkrim i përgjithshëm

  magnetike Filterështë projektuar për detyrë e rëndë, të lëngshme të madhe të vëllimit dhe gjysmë të lëngshme sistemet e rrjedhës linjë. Ajo siguron mbrojtje magnetike për linjat e lëngshme dhe pajisje të përpunimit. Ajo është përdorur gjerësisht për filtrimin e f papastërtive ine me ngjyra gjenden në lubrifikantë, coolants, vajra hidraulike, slurries në inxhinieri, aleate farmaceutike dhe industri kimike.

  The Magnetic Filter is easily removable from the stainless steel enclosure by loosening a few quick release fasteners. For the removal of fine magnetic particles or oxidized iron particles, normally system with High Intensity Rare Earth Magnets is recommended. The unit comprises of a vessel, magnetic lid assembly with fasteners that secures the unit together.

  parim

  Forta tuba përhershëm magnetike fiksuar mbi një kornize. Kur çdo gjë që përmban substanca / çeliku hekuri kalon përmes kornizës, substancat hekuri / çeliku do të bashkëngjitni veten në murin e tubave. Si rezultat, pajisjet dhe objektet juaj do të jenë të sigurt dhe të shëndoshë, dhe produktet tuaja do të jenë të sigurta për konsum.

  Aplikimi

  filtra magnetike mund të zbatohet në ilaçe, kanalizime, tekstile, makineri dhe produkteve ushqimore. Filer do të tërheqë substanca hekuri / çeliku larg lëngjeve, nga radhët e kokrra ose pluhura.

  Madhësi, gjatësi dhe formë

  Madhësia dhe gjatësia e tubave magnetike, dhe forma e kuadrit do të ndryshojnë në kërkesën tuaj.

   

  Open dhe Download katalog produkt i filtër magnetike


 • I mëparshëm:
 • Tjetër:

 • Related Products

  WhatsApp Online Chat !