Motor Generator Magnet

Motor Generator Magnet

Përshkrim i shkurtër:

Motor Magnet Kinë Neodymium Motor Magnet, Ferrite motor magnet, SmCo magnet Ningbo Sine magnetik Company Limited prodhojë magnet motor përfshirë magnet sintered & lidhura neodymium, magnet ferrite dhe qeramike, magnet Alnico, magnet samarium kobalt (SmCo), të cilat mund të përdoren si rotorit ose stator në motorët e ndryshme magnet i përhershëm, si motore elektrike, motor sinkron, Servo motor, motorët pm, motorët AC, motorët DC, motorë linearë, motore, brushless motors, etj ...


 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Aftësia Furnizimi: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Ningbo, Shanghai
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • detaje të produktit

  Produkt Tags

  Motor Magnet

   

  Kinë Neodymium Motor Magnet , Ferrite Motor magnet , SmCo magnet

  Ningbo Sine magnetik Company Limited prodhojë magnet motor përfshirë sintered & lidhura  magnet neodymium  , magnet ferrite dhe qeramike, magnet Alnico, magnet samarium kobalt (SmCo) e cila mund të përdoret si rotorit ose statorit në motorët e ndryshme magnet i përhershëm, si motore elektrike, motor sinkron, Servo Motor, Motors PM, motorët AC, motorët DC, motorët lineare, motore, motorët brushless, etj 

  5 6

   

  Materiali i përdorur më gjerësisht magnetike për motorët  janë materiale sintered neodymium dhe SmCo magnet material. Magnet neodymium Sintered përmban forcë të madhe magnetike e cila mund të sjellë çift rrotullues të mëdha për rotors dhe stators. Ndër klasat sintered NdFeB, H, SH, EH dhe seri UH janë të njohura në atë që ata mund të përballojë temperaturën duke punuar deri në 100-200 gradë C pa humbur magnetizëm. 

  Megjithatë, si një sasi e konsiderueshme e llojeve motorike janë për të punuar nën temperatura të larta, magnet SmCo është e preferuar për forcën e saj të krahasueshme magnetike me sintered neodymium klasën N35 dhe temperaturën e saj maksimale të punës të cilat mund të jetë deri në 250-300 shkallë C. 

  Aplikimi i materialit lidhura neodymium në motorët është e përhapur gjerë shumë për fleksibilitetin e saj të madhe të formave prodhueshëm dhe orientimet tërheqje. Për shembull, ne kemi prodhuar dhe magnetized një formë diametër unazë 30mm lidhura magnet NdFeB në 16 polet dhe 32 polet përmes diametër, e cila nuk është e arritshme për çdo material tjetër sintered përhershëm magnetike. 

  Nëse specifikohet nga konsumatorët, China Rare Earth Magnet kufizuar mund ta rregulloje ferrite, AlNiCo dhe të tjera  magnet i përhershëm  për aplikimin në motorët. 

  Forma dhe orientimet tërheqje e magnet motorike : forma rrjet dhe segmente hark magnetized me diametër janë më të zakonshme për magnet motorike. Në përputhje me kërkesat specifike dhe vizatime nga konsumatorët, China Rare Earth Magnet Limited mund të ofrojë një formë shumëllojshmëri të magnet motorike, duke përfshirë bllok, disk, pykë dhe forma heteromorphic. 

  Veshje : NiCuNi, Zn, Epoxy, Fosfat, Passivate dhe të tjerët.

   


 • I mëparshëm:
 • Tjetër:

 • Related Products

  WhatsApp Online Chat !