tenxhere Magnet

tenxhere Magnet

Përshkrim i shkurtër:

Features The permanent pot magnets (magnet pot or magnetic pot) position ferromagnetic items quickly and easily in the required place. these magnet systems have only one surface of magnetic attraction. In other words, all the other sides are non-magnetic. This form of construction restricts the further spread of the magnetic field. As a result, other items or machine parts in the vicinity of the pot magnet do not become magnetised. Pot magnets retain their magnet force indefinitely. Only i...


 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Aftësia Furnizimi: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Ningbo, Shanghai
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • detaje të produktit

  Produkt Tags

  karakteristika

  Magnet i përhershëm tenxhere (tenxhere magnet ose tenxhere magnetike) Pozicioni artikuj ferromagnetic shpejt dhe me lehtësi në vendin e duhur. Këto sisteme magnet kanë vetëm një sipërfaqe prej tërheqje magnetike. Me fjalë të tjera, të gjitha palët e tjera janë jo-magnetike. Kjo formë e ndërtimit kufizon përhapjen e mëtejshme të fushës magnetike. Si rezultat, sende të tjera ose pjesët e makinës në afërsi të magnetit tenxhere nuk bëhen magnetizuar. Magnet Pot ruajnë forcën e tyre magnet kohë të pacaktuar. Vetëm rritet në temperatura dhe fusha magnetike e jashtme mund të zvogëlojë forcën e tyre magnetike. Magnet Pot (Pot magnet ose tenxhere magnetike) janë magnete të forta që janë zhvilluar për nevojat aktuale industriale. pots magnet janë të përbërë nga magnet si NdFeB, SmCo, Alnico, ferrite vështirë, plastike, gome dhe komponentëve të tjerë. Këto magnet (tenxhere magnet ose tenxhere magnetike) mund të prodhojë një fushë magnetike në sipërfaqe të saj të veçantë. Në varësi të përdorimit, magnet tenxhere (tenxhere magnet ose tenxhere magnetike) janë me madhësi të ndryshme, forma dhe gjerësi. Llojet e ndryshme të magnet funksioneve tenxhere në temperaturë të ndryshme. Megjithatë ata japin të njëjtin rezultat në temperaturën normale.

  Aplikimi

  Këto magnet janë magnete me dhunti të shumta të cilat janë projektuar për aplikacione të ndryshme industriale. Industritë popullore në të cilat këto magnete janë përdorur janë si më poshtë:

  - Metalike dhe industria e çelikut.
  - dyqane Tool.
  - Përdoret për pozicion copa ngjyra-magnetike të punës.

   

   
  Open dhe Download katalog produkt i tenxhere magnetike
   

 • I mëparshëm:
 • Tjetër:

 • Related Products

  WhatsApp Online Chat !