Sintered Magnet Neodymium

Sintered Magnet Neodymium

Përshkrim i shkurtër:

NdFeB magnets NdFeB magnet is an alloy magnet made from Nd,Fe,B and other trace metal elements. It isa rare earth magnet known so far for the strongest magnetism as well as high performance (8MGOe-55MGOe) and good coercive force. Sine Magnets Company Limited customizes NdFeB magnets in different shapes and sizes, grades include N35~N54, N30M~N50M, N30H~N48H, N30SH~N45SH, N28UH~N40UH, N28EH~N38EH and N28AH~N35AH, coatings include Ni-Cu-Ni, Zinc, grey epoxy, black epoxy, Ni+Au, Ni+Ag, color ...


 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Aftësia Furnizimi: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Ningbo, Shanghai
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • :
 • detaje të produktit

  Produkt Tags

  NdFeB magnets

  NdFeB magnet eshte nje magnet aliazh bërë nga II, Fe, B dhe elementëve të tjerë gjurmë metalike. Ajo Isa magnet rralla toka i njohur deri më tani për magnetizëm të fortë, si dhe performancë të lartë (8MGOe-55MGOe) dhe fuqi të mirë shtrënguese. Sine Magnet Company Limited customizes magnet NdFeB në forma të ndryshme dhe madhësive, notat përfshijnë N35 ~ N54, N30M ~ N50M, N30H ~ N48H, N30SH ~ N45SH, N28UH ~ N40UH, N28EH ~ N38EH dhe N28AH ~ N35AH, veshje përfshijnë Ni-Cu-Ni , zink, epoxy gri, epoxy zezë, Ni + Au, Ni + Ag, bojë ngjyrë, etj magnet neodymium të forta mund të transportohen nga express, ajri ose nga deti në vendet jashtë pas duhet paketave. Proven production process, strict quality assurance, complete technical service and remarkable cost performance.

  Kërkesave të përbashkëta
  • DC dhe Motorët servo
  • Nxitësa linearë
  • magnetik separators
  • folësit
  • kuvendet Mikrofoni
  • Sensore

  Machining dhe tolerancat

  Neodymium (ne si të vetëm e quajti atë Neo) është tokë e lehtë, edhe pse coolants duhet të përdoret në procesin për të shmangur djegie spontane e pluhur. Bluarje duhet të përfundojë para se veshja ose plating është aplikuar për të mbrojtur magnet nga korrozioni. Tolerancat standarde për magnet neodymium janë +/-. 005 "për dimensione tokësore.

  kufizimet temperatura

  Koeficienti Temperatura e neodymium ka shkaktuar disa klasave të zhvillohet për të përmbushur kërkesat specifike operative. Ju lutem referojuni në tabelë tonë të pronave magnetike për të krahasuar karakteristikat e secilës klasë. Para se të zgjedhin një magnet neodymium të jetë i sigurt për të marrë parasysh temperaturën maksimale e aplikimit tuaj operativ.

  tërheqje

  magnet neodymium kërkojnë fusha jashtëzakonisht të larta magnetizing dhe konsideratë të veçantë duhet t'i jepet kjo, kur dizajnimin kuvendet komplekse. Neodymium mund të magnetizohen në çdo drejtim për sa kohë që ajo është një linjë siç duhet. Në disa raste pol magnetizim shumëfishtë nuk është e mundur; kur është e mundur, ndeshjeve të veçanta janë të nevojshme.

  vlerë të shtuar shërbimet

  Departamenti ynë i ditur inxhinieri është gjithmonë në dispozicion për të ndihmuar në përcaktimin e klasës më të mirë dhe madhësinë e magnet neodymium për aplikimin tuaj. Ne gjithashtu ofrojmë Veshje dhe plating zgjedhje për magnet ne porosi-makinë.

   

  Hapur dhe shkarko magnetic properties chart of Sintered NdFeB magnets
  22

  Më shumë NdFeB kurbë demagnetization

  N50

  N35SH

  N40H

  N40SH

   

   

  procesi Flow

  procesi Flow

 • I mëparshëm:
 • Tjetër:

 • Related Products

  WhatsApp Online Chat !