Kryetari magnet

Kryetari magnet

Përshkrim i shkurtër:

Kryetari Magnet Kryetari magnet Prodhuesi Sine magnetike magnet Company Limited Kryetari janë emër i përgjithshëm për magnete të përhershëm të përdorura në altoparlantëve, folës dhe kufje. Magnet janë pjesët kryesore të këtyre llojeve të mallrave. Ai siguron një fushë të përhershëm magnetike për spirale në folësit, të alternuara me shpejtësi drejtimin e rrymës sjell kon vibruese mbrapa dhe me radhë, dhe pastaj sinjali audio vjen nga folësit. Magnet përdorur në folës dhe kufje janë m ...


 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Aftësia Furnizimi: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Ningbo, Shanghai
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • detaje të produktit

  Produkt Tags

  Kryetari magnet

   

  Kryetari magnetProdhuesi Sine magnetik Company Limited 

  Kryetari magnet janë emër i përgjithshëm për magnete të përhershëm të përdorura në altoparlantëve, folës dhe kufje. Magnet janë pjesët kryesore të këtyre llojeve të mallrave. Ai siguron një fushë të përhershëm magnetike për spirale në folësit, të alternuara me shpejtësi drejtimin e rrymës sjell kon vibruese mbrapa dhe me radhë, dhe pastaj sinjali audio vjen nga folësit. 

  Magnet përdorur në folës dhe kufje janë kryesisht magnet neodymium dhe  magnet ferrite  . Ato janë formuar në rrjet ose disk të madhësive të ndryshme. Magnet ferrite janë përdorur kryesisht për fund të ulët dhe altoparlantëve të lirë dhe kufje. Cilësia Toni nuk është mjaft e mirë. Magnet ferrite Gjuha zakonisht janë unaza të mëdha në madhësi të D72xd32x15mm, D60xd24x13mm, D90xd36x17mm, D90xd36x15mm, D36xd18x8mm, D80 x D40 x 10mm, D80x D40 x 15mm, D90 x D50 x 15mm, D110x D60 x 15mm, D110 x D60 x 17mm, D110 x D60 x 18mm dhe etj 
  RING-EPOXY 140342148949_s 202211131

  Ndërsa neodymium  magnet i përhershëm  aplikohen më shpesh në të klasës së lartë të mesme dhe kufje. Cilësia ton është e shkëlqyer, elasticitet të shëndoshë është më e mirë, performanca mjaft të mirë zë dhe pozicionimi i fushës shëndoshë është i saktë. Me performancën superiore, të vogla të mesme dhe të lehta magnet neodymium mund të zhvendosë të mëdha magnet mesme dhe të rënda ferrite në disa aplikacione gradualisht. 

  madhësive të përdorura zakonisht të magnet neodymium amtare janë D50x12mm, D50x10mm, D6x1mm, D6x1.5mm, D6x5mm, D6.5 × 1.5mm, D6xd2x1.5mm, D12x1.5mm, D12.5 × 1.2mm dhe kështu me radhë. Një shumëllojshmëri të madhësive mund të personalizohet si për konsumatorët dhe kërkesat e përdoruesve.

   


 • I mëparshëm:
 • Tjetër:

 • Related Products

  WhatsApp Online Chat !