За нас - Ningbo синусна Магнетни копродукции, ООД

за нас

Г.Д.

Ningbo синусна Магнетни копродукции, Ltd е професионална компанија се ангажирани во неодимиум магнети (NdFeB), AlNiCo магнети, Samarium Кобалт магнети (SmCo), феритни магнети (керамички магнети) и магнетни собранието во Ningbo, Кина. Ние ги доставуваме првокласни постојан магнетни производи.
      Имаме младешки ум и никогаш не се откаже дух, стори сé што е внимателно и сериозно. Ние се стави сите напори во магнетно поле, заедно со знаење и искуство многу години ". Ние развиена брзо и постојано во текот на изминатите 10 години и ќе продолжи да се движат натаму. 
    Квалитетот е душата на производот и животот на претпријатието. Ние редовно ги обучуваат нашите вработени за да ги направи и во изучувањето на нивните вештини. Ние строго извршување на системот за управување со квалитет: ISO9001: 2008, ISO / TS16949: 2009 и ISO14001: 2004.Advanced производство и тестирање на опрема се обезбеди на нашите производи со висок доследност и висока стабилност. Поголемиот дел од нашите напредни опремата се од Германија и Јапонија, како што се: ICP, својата соба, Ласерски честички аналитичар итн Нашите магнети во согласност со барањата на CE, ROHS, SGS и Директивата дофат.

Нашите магнети се главно сопствени направени во согласност со барањата, условите и примена на клиенти. А сорта на магнети може да се прилагоди на различни материјали, одделение, обложување, облик, димензии, насока магнетизам, количина, итн Ние може да обезбеди магнети во различни форми како да се произведат диск, прстен, правоаголник, коцка, бар, цилиндри, плочка, сегмент , каширане, сфера и некои други уникатни форми. Покрај тоа, ние веќе успешно масовно произведени постојана магнети на највисоки перформанси N54,52M, 50H, 48SH, 45UH, 42EH и 38AH.

Имаме постигнато позитивните резултати, иако сме во фаза на раст на меѓународниот пазар. Имаме воспоставено добри деловни односи со клиентите во целиот свет. Ние веруваме дека ќе биде вашиот најдобар бизнис партнер во блиска иднина. Ние може да ви обезбеди најдобар квалитет на производи со најевтина цена и најдобра услуга. Стојат како џин на исток, слободно се појавуваат во огромното небо. Синус ќе ги унапреди постојано да биде вашиот најдобар партнер со своите чекори на интернационализација стратегија.

Вие сте добредојдени да не контактирате доколку имате било какви прашања во врска со нашата компанија и производи. Ние се стремиме да се информираат, едуцираат и да се обезбеди најдобрите производи и услуги.

Очекувам да се воспостави деловни односи со истакнати компанија.

 


WhatsApp Online Chat !