Магнетна Филтер Бар

Магнетна Филтер Бар

Краток опис:

Component PartStrong permanent magnetic tubes fixed onto a framework. When anything containing iron/steel substances passes through the framework, the iron/steel substances will attach themselves onto the wall of the tubes. As a result, your equipment and facilities will be safe and sound, and your products will be safe for consumption.   Application Model PMGL magnetic filters may apply in medicines, sanitation, textile, machinery and foodstuffs. The filer will attract iron/steel sub...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Ningbo, Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Составен делСилен постојан магнетни цевки фиксни излез на рамка. Кога нешто содржат железо / челик супстанции минува низ рамката, железо / челик материи ќе се закачите врз ѕидот на цевките. Како резултат на тоа, вашата опрема и објекти ќе бидат живи и здрави, и вашите производи ќе биде безбедно за консумирање.g3_4066326

   

  апликација

  Модел PMGL магнетна филтри може да се примени во лекови, канализација, текстил, машини и прехранбени производи. Основачот ќе привлечат железо / челик материи подалеку од течности, меѓу зрна или прав.

  Големината, должината и формата

  Големината и должината на магнетното цевки, и обликот на рамка ќе се разликуваат во вашето барање.

  Техничките параметри на магнетна лента

   

   

   

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !