magnet ferrite

magnet ferrite

Përshkrim i shkurtër:

Ferrite Magnets   Introduction Specification & Magnetic Properties Features Ferrite production process Flow Photos of Common Shapes like Ring, Disc, Arc, Block  Introduction Ferrite magnets are permanent magnets , not rare earth magnets, it is mainly made from iron oxide and strontium carbonate by ceramic processing technology, also called ceramic magnets. Ferrite magnets are brittle, can be manufactured by die pressing and then sintering, can be made into various shapes and sizes. Its ...


 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Aftësia Furnizimi: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Ningbo, Shanghai
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • detaje të produktit

  Produkt Tags

  magnet ferrite

   

   Hyrje
  Ferrite magnets are magnet i përhershëm , not rare earth magnets, it is mainly made from iron oxide and strontium carbonate by ceramic processing technology, also called ceramic magnets.

  Magnet ferrite janë të brishtë, mund të prodhohen nga Die sintering ngutshme dhe më pas, mund të bëhet në forma të ndryshme dhe madhësive. Temperatura normale e saj operativ është midis -40 ℃ dhe 250 ℃. Magnet qeramike janë më të përdorura materiale magnet i përhershëm për shkak të kostos së tyre të ulët, të lehtë për të prodhuar, të shkëlqyer korrozioni dhe rezistenca demagnetization pronave. Ajo mund të prodhohen ose isotropic apo anisotropic. C3, C5 & C8 magnet janë anisotropic. Nëse keni nevojë për materiale të fortë magnetike, ne sugjerojmë sintered  magnet NdFeB  like N52.

  Specifikime & magnetik Properties
  Lloji: magnet i përhershëm
  Materiali: Sintered Ferrite
  Grade: Y30, Y30BH, Y33 etj ( Shkarko Magnetic Sheet pronë e SinteredFerrite magnet s

  tërheqje Direction 

  Shape & Size & Toleranca: Sipas kërkesave të klientit,  mund të me porosi të veçantë dhe komplekse forma 
  Aplikimi: industriale, motore, Gjuha, sistemet e ajrit të kondicionuar, zanate, jeta e përditshme, lopë, etj

  karakteristika
  sintered magnet ferrite   janë prodhuar duke adoptuar metodën e metalurgjisë pluhur. Ato janë të ulëta në remanence, i vogël në pėrshkueshmėrisė magnetike, më i madh në forcën detyruese dhe të fortë në rezistencë të demagnetization, të cilat janë veçanërisht të përshtatshme përdoren si strukturë magnetike qark të kushteve dinamike të punës. Material ferrite është e vështirë dhe i brishtë, mund të shkurtohet me mjete silic karabit. Isotropic ferrite magnet i përhershëm  jemi të dobët në magnetizëm, por mund të magnetizohen në orientim të ndryshëm. Anisotropic  magnet shkrira ferrite  kanë performancë të fortë magnetike, por magnetized vetëm përgjatë orientim të caktuar.

  Ferrite procesin e prodhimit Flow

  PROCESI ferrite


 • I mëparshëm:
 • Tjetër:

 • Related Products

  WhatsApp Online Chat !