Motor magnetik Kuvendet

Motor magnetik Kuvendet

Përshkrim i shkurtër:

Motor Magnet & Kuvendit linearë Motor Magnet - Neodymium Magnet Prodhuesi Ningbo Sine magnetik Company. Linear motor magnet i përhershëm është një lloj i transmetimit që mund të transformojë një fushë të mbyllur magnetike të një një të hapur dhe për të ndryshuar të energjisë elektrike në energji mekanike lëviz në një vijë të drejtë, pa ndonjë mekanizëm të ndërmjetëm konvertimit. Karakteristika kryesore: 1. shumë të përgjegjshëm dhe efikas, mund të zgjasin rrugën e vet dhe nuk ka nevojë për mirëmbajtje, me zhurmë të ulët dhe fuqi qetë shtyjnë. 2 ...


 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Aftësia Furnizimi: 10000 Copë / copë në muaj
 • Porti:Ningbo, Shanghai
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • detaje të produktit

  Produkt Tags

  Motor Magnet & Kuvendit

  Lineare Motor Magnet - Neodymium Magnet Prodhuesi Ningbo Sine magnetik Company.
  Linear motor magnet i përhershëm është një lloj i transmetimit që mund të transformojë një fushë të mbyllur magnetike të një një të hapur dhe për të ndryshuar të energjisë elektrike në energji mekanike lëviz në një vijë të drejtë, pa ndonjë mekanizëm të ndërmjetëm konvertimit. 

   未 标题 -3 副本
   
  Karakteristika kryesore: 
  1. shumë të përgjegjshëm dhe efikas, mund të zgjasin rrugën e vet dhe nuk ka nevojë për mirëmbajtje, me zhurmë të ulët dhe fuqi qetë shtyjnë. 
  2. A mund të arrijë saktësi të lartë me aplikimin e bezdisshëm sundimtar. Ajo ka shpejtësi të shpejtë me shpejtësi të lartë të përshpejtuar dhe procesin short përshpejtimin. 
  3. janë aplikuar gjerësisht për përdorim civil, industrisë dhe ushtarake. 

  Rotors me shpejtësi të lartë - Magnet Prodhuesi Ningbo Sine magnetik Company
  Hyrje 
  Përveç kësaj magnete të përhershëm, sipas kërkesave të klientëve të veçantë, ne mund të prodhojnë lloje të ndryshme të kuvendeve, të tilla si kuvendi shell motorike, rotors me shpejtësi të lartë dhe të sakta rotors motor stepper. Ne mund t'ju japin me të gjitha llojet e motor me shpejtësi të lartë rotorit me performancë të lartë, shpejtësi të rradhës, saktësi dhe rezistenca korrozioni. Gjithashtu, ajo mund të shitet me bosht motorik bashku. Me vitet e eksperiencës së aplikimit magnetike, ne mund të ofrojë planin e optimizuar aplikimit të  materialeve magnetike . 
  3 4 5

  Pronës 
  1. Shpejtësia Kufizimi mund të arrijë 60000-120000rpm 
  2. dimension Precise 
  3. çift rrotullues të lartë 
  4. Firma 
  Aplikim 
  High-speed rotors zbatohen gjithmonë të modeleve motorike dhe motore brushless industriale, i cili përbëhet nga magnete të përhershëm (shkrira magnet neodymium, magnet ferrite injeksion , magnet lidhura neodymium ose magnet samarium kobalt) dhe bearings hekur. 

  Synchronous & Servo Motors
  Hyrje 

  Kursimit të energjisë, të lehtësuar dizajn dhe miniaturization janë avantazhet e motor postimet kur krahasohet me motor tradicionale. Këto kuvende kanë torques mëdha dhe zhurmë të ulët. Ne mund të mblidhen boshtet, ingranazhet dhe rotorave magnetike së bashku për të bërë kuvendet. 
  6
  Property 
  1. High-precise dimension 
  2. High energy product 
  3. High corrosion resistance 
  4. Sold with axles 

   

  Neodymium magnetike bashkim  Prodhuesi -Ningbo Sine magnetik Company

  Hyrje 
  lidhëse tradicionale janë të gjithë të kontaktit. Jeta e shërbimit të çiftëzuesve është i kufizuar me abrazion dhe ata duhet të punojnë në situata të mbyllur, por rrjedhje është shkaktuar gjithmonë nga defektet e vulosjes dinamik. Lidhëse magnetike miratojë jo-kontakt stilet e bazuar në parimin bashkim magnetike pune, në të cilat jeta shërbimi rruga është zgjatur në masë të madhe. Gjithashtu, këto lidhëse përdorni statike nënshkrimin në vend të nënshkrimit dinamik, i cili zgjidh problemet e rrjedhjes. 
  Me vite përvojë në teknologji magnetike, prodhuesi i përhershëm magnet Sine magnetizëm Company Limited mund t'ju japin me shërbimin profesional të produkteve magnetike. Ndërkohë, me aftësinë e zhvillimit të pavarur dhe hulumtimin dhe dizajnimin, ne mund t'ju ofrojmë harton optimizuar produktit dhe planin e aplikimit. 

  7

  Pronës 
  1. Jo-kontakt lidhëse magnetike duke përdorur teorinë magnetike bashkim 
  2. Static mbyllur, saktësi të lartë dhe efikasitet, nuk ka rrjedhje 
  Aplikim 
  Këto lidhëse magnetike mund të përdoret në industrinë kimike dhe letër-marrjes, etj

   

  Automobile është një zonë shumë e rëndësishme zbatimi i magnet NdFeB, ajo luan një rol thelbësor në të, një shumë e motore dhe komponentët duhet magnet për të bërë automobil të lehta, më të zgjuar, më shumë dhe më të rehatshme, dhe më të mirë dhe më të mirë përvojë ngarje.

  8


 • I mëparshëm:
 • Tjetër:

 • Produkte të ngjashme

  WhatsApp Online Chat!